advert 1
advert 2
advert 3
Home Wykształcenie

Gadu Gadu

Mój numer: 8129270
Status:

Sonda

Czy podoba Ci się strona
 

Reklama

Forum miłośników statystyki

LogowanieWykształcenie PDF Drukuj Email

Edukacja

 

Wszystko zaczęło się w Janowicach. Niewielka szkoła. Ale za to z charakterem. Beztroskie czasy. To tutaj zacząłem starty w olimpiadach przedmiotowych. Matematyka, fizyka, biologia. Wysoki poziom sprawił, że później miałem zdecydowanie łatwiej. Podstawówka to nie tylko nauka, ale także sport. Grało się wtedy praktycznie wszędzie i o każdej porze. Jak zaczynałem szkołę nie było nawet boiska. Dopiero w czwartej klasie pojawił się asfalt. To wtedy zapałem młodych dzieciaków pokierował Stanisław Młynarski. Przyjeżdżał na 7:00 do szkoły. A my czekaliśmy na kogoś, kto nam będzie sędziował przed lekcjami. Każda przerwa spędzana była na boisku. Nawet po lekcjach się zostawało. To właśnie w podstawówce maleńka wiejska szkoła zdobyła mistrzostwo Krakowa w piłce ręcznej.

 

Później było Liceum. Wielicki ogólniak lub jak niektórzy mówią "szkoła na górce". Wspaniali ludzie, cudowna atmosfera, wiele wspomnień - szczególnie jak zwolniliśmy się z całą klasą z 7 ostatnich lekcji. Wiele można by pisać. Tutaj też miałem szczęście do nauczycieli. To przede wszystkim p. Małgorzata Uhryńska - wychowawczyni. Kobieta, która miała z nami urwanie głowy, ale zawsze potrafiła nad nami zapanować. Pamiętam jej spokój, opanowanie, taką wewnętrzną dobroć. Zawsze potrafiła doradzić. Drugą niezapomnianą osobą jest p. Małgorzata Tańcula (wtedy Gomułka). Pierwszy raz poznałem ją na egzaminach wstępnych do LO. Niewiele brakowało by mnie wyrzuciła z sali za podpowiadanie innym osobom. I oczywiście na kogóż mogłem trafić. Dzięki Bogu na nią. W klasie miała kilka naprawdę świetnych osób z matematyki. Startowaliśmy w olimpiadach matematycznych. Mi udało się być laureatem województwa krakowskiego klas czwartych o profilu matematyczno-fizycznym. Dzięki temu mogłem iść na studia bez egzaminów na Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Jagielloński i Akademię Górniczo-Hutniczą.

 

Czy można iść na łatwiznę? Nie w moim przypadku. Jedynym wydziałem na AGH, na który musiałem zdawać egzaminy wstępne był Wydział Matematyki Stosowanej. Tu tak naprawdę rozpoczęła się nauka. Ale to właśnie tu zmieniło się moje myślenie. Beztroskie życie zamieniło się w odpowiedzialność za swoją przyszłość. To co nauczyłem się na AGH decyduje o moim obecnym życiu. Noce spędzone przy komputerze nad pisaniem projektów, rozwiązywaniem problemów nauczyły cierpliwości, ale przede wszystkim myślenia. Że zawsze należy szukać rozwiązań prostych i skutecznych. Później wykorzystałem swoją wiedzę na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Tu największym moim szczęściem było spotkać ludzi, z którymi mogę o wszystkim porozmawiać. Zawsze pomogą i doradzą. Taki mam zespół. Wspaniały Zespół Metod Obliczeniowych.

 

 

 

Lata Nazwa szkoły/ uczelni
2004-2008 Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki
Studia doktoranckie
2003-2004 Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Matematyki Stosowanej AGH
Studia Podyplomowe Zastosowań Informatyki
1998-2003 Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Matematyki Stosowanej AGH
Studia Magisterskie, specjalność Matematyka Obliczeniowa i Komputerowa
1994-1998 Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce
1986-1994 Szkoła Podstawowa w Janowicach
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
60 Votes

0 Comments

Add Comment


  • >:o
  • :-[
  • :'(
  • :-(
  • :-D
  • :-*
  • :-)
  • :P
  • :\
  • 8-)
  • ;-)

  Follow Me

  Follow us on Twitter

  Imieniny

  Dzisiaj: Urszuli Hilarego
  Jutro: Filipa Korduli
  Pojutrze: Marleny Seweryna

  Pogoda

  Prognoza pogody

  Face FanBox or LikeBox

  

  Statystyki

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

  Aktualnie: gości 23 połączonych
  Twój IP: 54.80.188.87
   , 

  Szukaj